Interwencja Kryzysowa a perspektywy współpracy międzyinstytucjonalnej

konferencja

Informujemy, że 7-go grudnia br. w godzinach 10.00-16.00 odbędzie się konferencja pt. „Interwencja Kryzysowa a perspektywy współpracy międzyinstytucjonalnej. Czy nadzieja na nową przestrzeń, pomoc i zmianę jest możliwa?”. Wydarzenie rozpocznie poświęcenie nowych pomieszczeń OIKiP zlokalizowanych w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach. Konferencję otworzy Starosta Myślenicki – p. Józef Tomal. W planach konferencji wręczenie Aniołów Interwencji Kryzysowej (nagrody za zasługi dla rozwoju idei interwencji kryzysowej), krótki recital zespołu Namuzowani, wykład p. Jadwigi Berezowskiej-Pogoń wykładowcę akademickiego i interwenta kryzysowego, a także panel dyskusyjny prowadzony przez pracowników OIKiP Annę Janowiec i Klaudię Szydłak, a moderowany przez Dyrektor OIKiP Sylwię Michalec-Jękot. Ponadto w nowych pomieszczeniach OIKiP odbędą się warsztaty „Skuteczna pomoc dziecku i rodzinie w sytuacji kryzysu psychologicznego w obszarze interwencji kryzysowej” prowadzone przez p. Marzenę Affeld, prezesa Fundacji Dziecko w Centrum. Poniżej zamieszczamy krótkie noty biograficzne prelegentów oraz występujących.

Noty Biograficzne:

mgr MARZENA AFFELDT:

Prezes Zarządu Fundacji „Dziecko w Centrum”. Posiada 20-letnie doświadczenie pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym w: Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu, Policyjnej Izbie Dziecka Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Ośrodku Mediacyjno-Interwencyjnym TKOPD w Poznaniu, Sądzie Rejonowym w Poznaniu – IX Wydział Rodzinny i Nieletnich w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Organizuje warsztaty, szkolenia i seminaria podnoszące poziom wiedzy i kompetencji specjalistów tzw. pierwszego kontaktu w zakresie pracy z rodziną zagrożoną przemocą. Realizuje różnego rodzaju projekty m.in. „Wokół Małego Dziecka”, „Po Pierwsze Rodzina”, „Lokalny System Ochrony Małych Dzieci”.

mgr JADWIGA BEREZOWSKA- POGOŃ:

Psycholog kliniczny, certyfikowany superwizor i interwent kryzysowy Towarzystwa Interwencji Kryzysowej i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trener rozwoju osobistego i psychoterapeuta. Od 30 lat pracuje w krakowskich szpitalach. Wykłada przedmiot Kryzysy Psychologiczne i Interwencja Kryzysowa oraz Telefoniczna Interwencja Kryzysowa. Prowadzi szkolenia z zakresu z komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem, wypalenia zawodowego, zespołu prokrastynacji i nałogów, a także z obszaru dotyczących nawyków żywieniowych.

mgr ANNA JANOWIEC:

Absolwentka Psychologii UJ (ścieżka specjalizacyjna z psychologii zdrowia), coach (Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim), a także członek zarządu Instytutu Terapii i Edukacji Społecznej w Krakowie. Pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach.

mgr KLAUDIA SZYDŁAK:

Absolwentka Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Praca dyplomowa dotyczyła „Strategii radzenia sobie ze stresem a występowania zaburzeń po stresie traumatycznym w zawodzie strażaka.”. Członek Koła Naukowego PRAGMA, działającego przy Uniwersytecie Jagiellońskim, w sekcji psychologii sądowej. Aktualnie pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach.

NAMUZOWANI:

Zespół Namuzowani tworzą młodzi ludzie, zarówno niewidomi, jak i pełnosprawni, którzy wprawdzie wykonują różne zawody, ale łączy ich to, że nie wyobrażają sobie życia bez muzyki. Zespół prowadzi Damian Kędzia – kierownik artystyczny, aranżer i klawiszowiec, który dba o to, by każdy utwór brzmiał oryginalnie, tak jak nikt przedtem go nie zagrał. Namuzowani to kameralny zespół wykonujący utwory na cztery głosy, ale każdy z wokalistów posiada także repertuar solowy. Zespół wykonuje muzykę niemalże wszystkich gatunków: rozrywkową, religijną, turystyczną, kabaretową. Ich koncerty to połączenie muzyki na wysokim poziomie wykonawczym i dowcipnych dialogów z publicznością.

ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice