Do 30 listopada pracujemy dla Was całodobowo!

Informacja

Drodzy Państwo! 

Do 30 listopada pracujemy dla Was całodobowo!

To od Państwa aktywności zależy czy będzie tak nadal!

Do 30 listopada 2023 roku  Ośrodek Interwencji i Poradnictwa będzie realizował projekt „Na ratunek całą dobę – Interwencja Kryzysowa w Myślenicach – Nadzieja, Pomoc, Zmiana”. Dzięki Unijnym środkom, które otrzymaliśmy współpracując z Województwem Małopolskim pracujemy dla Państwa już od 2017 roku  całą dobę ( 24/7) siedem dni w tygodniu.

To dla nas zaszczyt móc wspierać Państwa w trudnych chwilach. Przychodzicie do nas wczesnym rankiem i późną nocą. Korzystacie z pomocy dyskretnie ale bardzo chętnie. Dajecie nam odczuć, że jesteśmy potrzebni.

Pierwotnie projekt miał zakończyć się 30 czerwca 2023 r., udało się wydłużyć jego realizację do 31 października br., ostatecznie jednak dzięki Małopolskiemu Centrum Przedsiębiorczości, a przede wszystkim przychylnym nam Radnym Województwa Małopolskiego  projekt zakończy się 30 listopada 2023 r. Mamy jednak nadzieję, że po tej dacie, nie zakończy się nasza całodobowa służba dla Was – Mieszkańców Powiatu Myślenickiego. Ufamy, że zrozumienie z jakim spotykamy się ze strony naszych Włodarzy, Radnych Powiatowych, Radnych i Włodarzy Gmin naszego Powiatu oraz wszystkich tych, od których zależy nasze być albo nie być będzie trwało nadal.

Zadziało się wiele dobrego. Każdego roku wspieraliśmy Państwa prawie 20 tysięcy razy, wyjeżdżaliśmy na interwencje w terenie, byliśmy nieustannie pod telefonem interwencyjnym i w przestrzeni wirtualnej.

Nasza praca odbywa się pod systematyczną superwizją, którą prowadzą praktycy ale także pracownicy naukowi. Daje to Państwu gwarancję dobrze wykonywanych przez nas obowiązków. Współpracujemy bowiem z całym środowiskiem wsparcia - z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, ze Szpitalem ze Strażą Pożarną, z Policją, ze szkołami, z Powiatowym Urzędem Pracy, z PCPR-em, z  Kościołem….

Myślenicki Model Interwencji Kryzysowej okazał się strzałem w dziesiątkę. Ważne, aby mógł nadal rozwijać się w miejscu, w którym się narodził. Dobra praktyka doceniona została w kraju i za granicą. Pisały o nas niejednokrotnie periodyki niemieckie, słowackie, organizowaliśmy konferencje krajowe i międzynarodowe i sami braliśmy w nich udział. Warto wspomnieć konferencję w Kijowie w czasie trwającej tam wojny…

Nie boimy się wyzwań, bo dla nas najważniejszy jest człowiek doświadczający sytuacji trudnej.

Dziś jednak to od Państwa zależy czy będziemy nadal pracować w formule całodobowości.

Bo to teraz Wasz głos, Wasze poparcie może to sprawić! Prosimy o udostępnianie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory korzystali z naszej pomocy, wspierali nasze działania dobrym słowem i pomocą w różnych, także dla nas trudnych sytuacjach. Tak naprawdę bez Was nie byłoby nas. Zapraszamy do kontaktu wszystkich tych, którym jest ciężko i nie wiedzą gdzie udać się po pomoc. „Pamiętaj, nie jesteś Sam”. Wielkie rzeczy dzieją się bowiem bez fleszy aparatów i bez świateł reflektorów.

ul. Kazimierza Wielkiego 5, 32-400 Myślenice